Turkish
  

main page | biography | books | message board | contact
Novels
Azil (Dismissal) (2007)
Asil is a prophete. But none of them that we know. He’s one of the prophetes who couldn’t bear his knowledge. Every knowledge that he got, is a cellar for him. The rules of thought is given to him when he was born, but he doesn’t know what to do with them. So Asil, as a prophete, instead of calling people to goodness, decides to show them the badness. He uses different technics for that as shooting a documentary called How Bad You Are, where he puts a naked a woman in the middle of the street and starts his chronometer to see in how many minutes she will be raped.
Azil (Dismissal)


Comments

Son cümleye kadar bekledi zihnim, neler oluyor dedi. Ama öyle bir son cümle vardı ki kitapta, bilirsiniz Orhan Pamuk "Bir kitap okudum hayatım değişti" der, işte ondan bile daha güzelldi ve kitabı tam ama tam manasıyla tamamladı.

sacar

Delilik ve dehalık rüzgarında savrulup, kendi bahçelerimizi fırtınalardan koruma endişesiyle, yelkenlerimizi rüzgara bırakmaya devam ettiğimiz hayata dair hayatın öyküsü...

too_fun

Fenomenoloji yönteminin "ben"i arayışını fizik kurallarının ilhamıyla yorumlarken sosyalleşmemizin iki yüzlü aşılamalarını yeren bu kitap, okuruna yeni ufuklar açma ve duvarlarını yıkma konusunda çok şey vaadediyor.

rayb

sınırların, ötesini görebilmek için iyi bir kitap..bakmadan göremezsin.. !

oğuz

azil mi? insanevladının ahlak, erdem gibi uydurma kavramlara sığınarak kendisinden ve çevresinden gizlediği gerçeklikleri kusuyor okurun suratına.

sinek avcısı

Asil görevden alınmış ve insanlığı döllememesi için dışınaterk edilmiştir. Her kitap baska bi dışavurum ve hepsi mükemmel.

*p

Asil görevden alınmış ve insanlığı döllememesi için dışınaterk edilmiştir. Her kitap baska bi dışavurum ve hepsi mükemmel.

*p

karakterleri ve anlatımıyla insanı etkileyen müthiş bir kitap. Bence Hakan Günday ın en iyi kitabı.

tuncer

Daha önce okumadığım için çok sey kaybettimişim.Okuduğum en sürükleyici kitaplardan birisi . Bir günde soluksuz okudum. En hoşuma giden bölümüyse, "ASİL YAŞAYAN, ADİL ÖLMEZ" bölümü :) Her türlü konuya çaktırmadan deyinmiş Hakan Günday . Tebrik ederim.

Ersel

ilk 'azil'le başladım nasıl bir kitaptı öyle.. 3. kitapta olmama ragmen hala 'azil'in etkisindeyim

savaş

kitap içinde kitap vardı. nasıl alıyor bütün bu düşünceleri hakan gündayın aklı anlamıyorum. kelimeleri dizişi öyle etkileyici ki kitaplığımda olmayan 3 kitabı kaldı onlar da kitaplığımda yoklar diye huzursuzum.

zeynep

bütün kitaplarını severek okudum.gerçekten hepsi süper.ama azil aralarındaki en sevdiğim kitabı.gerçekten mütiş

aytac

Azil, Kinyas ve Kayradan sonra en hoşuma giden Hakan Günday romanı oldu. Derdi olan bir yazar olması, edebiyat ve gözlem yeteneginin çok üst düzeyde olması hoşuma gidiyor. Azil de de direk felsefe var. Yaşam hakkında, varlık hakkında, hiçlik hakkında. Tavsiye ederim.

sysod81

Delilikle dahilik arasında ilerleyen bir yaşam öyküsü.

destruck
 
Add a comment
name :  
e-mail :
comment :
      
        © 2007 Hakan Günday nonofficial fan site www.hakangunday.net